اخبار - آرشیو

ثبت نام از متقاضیان تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی تمدید شد

ثبت نام از متقاضیان تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی تمدید شد

ثبت نام از متقاضیان تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی تمدید شد به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی ،نظر به درخواست مکرر جمعی از متقاضیان تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی که به هر دلیلی موفق به ثبت نام در فراخوان تدریس این دانشگاه نشده اند به اطلاع میرساند کلیه متقاضیان می توانند تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۹۸/۱۰/۲۴ به سامانه ثبت نام به آدرسuast.ac.ir مراجعه نمایند.

ادامه مطلب
پیام تسلیت ریاست دانشگاه  جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمدبه مناسبت شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی
پیام تسلیت ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمدبه مناسبت شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی

پیام تسلیت ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمدبه مناسبت شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی

انا لله و انا الیه راجعون ((شهادت هنر مردان خدا و شقاوت پیشه بندگان شیطان است)) آزمون سخت الهی این بار صبوری، استقامت و پایداری آزادمردان و آزادزنانی را به بوته آزمایش فرستاد که ناباورانه و دردمندانه به سوگ فقدان فرزندی راستین از تبار مجاهده و ایثار، حق‌طلبی و ظلم‌ستیزی، عشق و ارادت به خاندان عصمت و طهارت نشسته‌اند. امروز مردم ایران و بلکه خیل عظیم مردم آزاده و حق‌طلب جهان، سوگوار از دست دادن مردی از تبار خورشید، عصاره دفاع و جهاد و ایثار، و یادگار بی‌نظیر سال‌ها مجاهده و فداکاری‌اند. امروز سردار رشید و شهید فداکار اسلام، حاج قاسم سلیمانی، به آنچه سال‌ها آرزوی او بود و شایستگی‌اش را داشت، رسیده و مردم ایران و جهان از آنچه شایسته داشتنش بودند، محروم مانده‌اند. اینجانب به نمایندگی از طرف جامعه دانشگاهی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد، این ضایعه عظیم و مصیبت عُظمی را به محضر مبارک حضرت بقیّه الله الاعظم (عجّل الله تعالی فرجه الشریف)، مقام معظّم رهبری، خانواده معزّز آن شهید والا مقام، ملت بزرگوار ایران و تمامی آزادگان جهان تبریک و تسلیت عرض می‌نمایم و غفران بی‌کران الهی را برای آن بنده خالص و مجاهد خداوند مسئلت می‌کنم.

ادامه مطلب
راهپیمایی حماسه ۹ دی با حضور رئیس واحد استان و همکاران واحد استان و مراکز در یاسوج برگزار شد.
راهپیمایی حماسه ۹ دی با حضور رئیس واحد استان و همکاران واحد استان و مراکز در یاسوج برگزار شد.

راهپیمایی حماسه ۹ دی با حضور رئیس واحد استان و همکاران واحد استان و مراکز در یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ، راهپیمایی حماسه ۹ دی با حضور رئیس واحد استان و همکاران واحد استان و مراکز در یاسوج برگزار شد. در این راهپیمایی باشکوه که از میدان هفت تیر یاسوج آغاز شد، اقشار مختلف مردم، با سردادن شعار‌های ضد جنایتکاران صهیونیستی، آمریکایی و عوامل فتنه، حاضر شدند. حضور چشمگیر عشایر، ورزشکاران، جوانان و نوجوانان ودانشگاهیان از جلوه‌های این راهپیمایی است. شرکت کنندگان در راهپیمایی با در دست داشتن پلاکارد‌ها و پارچه نوشته‌هایی با شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود و خامنه‌ای خمینی دیگر است، ولایتش ولایت حیدر است انزجار خود از ایادی استکبار را اعلام می‌کنند.

ادامه مطلب
نخستین رویداد ملی شتاب مرکز آموزش علمی کاربردی گچساران۲ با عنوان محیط زیست ،انرژی های نو و تجدید پذیر
نخستین رویداد ملی شتاب مرکز آموزش علمی کاربردی گچساران۲ با عنوان ;محیط زیست ،انرژی های نو و تجدید پذیر;

نخستین رویداد ملی شتاب مرکز آموزش علمی کاربردی گچساران۲ با عنوان محیط زیست ،انرژی های نو و تجدید پذیر

نخستین رویداد ملی شتاب مرکز آموزش علمی کاربردی گچساران۲ با عنوان ;محیط زیست ،انرژی های نو و تجدید پذیردر روز چهارشنبه ۴ دیماه ۹۸ در سالن همایش‌های هتل پاسارگاد گچساران با حضور مهمانان، اساتید، دانشجویان، نخبگان، مسؤلین شهرستان و ایده پردازانی از سراسر کشور برگزار گردید.این رویداد علمی راس ساعت ۹ صبح با تلاوت قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد و سپس نذیر چترروز، رئیس مرکز علمی کاربردی گچساران۲ ضمن خیرمقدم وخوشامد گویی به مهمانان به تشریح اهداف و فعالیت‌های این رویداد پرداختند. در ادامه آقای هوشنگ علیبازی رئیس هیات موسس دانشگاه با تقدیر از برگزار کنندگان این رویداد علمی از اهداف و برنامه های آینده دانشگاه سخن گفت.همچنین در این مراسم دکتر مهدی نوری پور، ریاست محترم دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان کهگیلویه و بویراحمد و دکتر طیبی معاونت پارک علم و فناوری استان ضمن ایراد سخنرانی به عنوان مهمانان ویژه این مراسم با تشکر از دانشگاه علمی کاربردی گچساران ۲ برای برپایی این رویداد ملی، قول مساعد در جهت حمایت از کسب‌وکارهای نوآورانه در مراکز رشد و نوآوری وخلاقیت را دادند.سپس سه کارگاه با عناوین زیر برای ایده پردازان برپا شد. ۱- کارگاه تیم سازی؛ مدرس:امیر صالح خرم آبادی ۲- کارگاه بوم کسب و کار مدرس: دکتر رضائی ۳- کارگاه نحوه ارائه ایده ها مدرس: دکتر احترامی درادامه از بین ۳۰ ایده ثبت شده در این رویداد ۱۳ ایده به صورت شفاهی ارایه شد که از بین این ۱۳ ایده، ۳ ایده زیر به عنوان ایده های برتر توسط هیئت داوران انتخاب شد: ۱- استحصال انرژی در کهگیلویه و بویراحمد با استفاده از توربین های جریانی ایده دهنده: رامین علی پور ۲- تکثیر آویشن شیرازی به روش قلمه زنی ایده دهنده : علیجان اسدپور ۳- نمک گیر الکترومغناطیسی ایده دهنده : سجاد خدایاری و ۲ ایده از ایده های مطرح شده با جذب سرمایه گذارن در رویداد شتاب به مرحله ی اجرایی شدن را یافتند. ۱- فیلتر پنجره جهت جلوگیری از ورود گاز های موجود در هوا به داخل خانه ها ایده دهنده : آسیه آبانگاه ۲- تکثیر آویشن شیرازی به روش قلمه زنی. ایده دهنده: علیجان اسدپور ۳- در پایان مسئول پژوهش استان ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه مرکز علمی کاربردی گچساران ۲و ایده پردازان و شرکت کنندگان تقدیر و تشکزر ویژه نمودن و خوستار ادامه روند برگزاری رویدادهای استقبال کردند. این رویداد راس ساعت ۲۱ با تجلیل از تمامی ایده پردازان و اهدای جوایز به سه ایده برتر به پایان رسید..

ادامه مطلب
دانشگاه جامع علمی کاربردی برای متقاضیان تدریس در این دانشگاه فراخوان داد

دانشگاه جامع علمی کاربردی برای متقاضیان تدریس در این دانشگاه فراخوان داد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در نشست خبری که بعدازظهر امروز در سازمان مرکزی دانشگاه جامع علمی کاربردی در خصوص ضوابط و شرایط فراخوان مدرسان تدریس برگزار شد گفت: خوشبختانه کار ساماندهی مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی به اتمام رسید به طوری که آذر ماه پایان ساماندهی دانشگاه بود اکنون همه مدرسان ما دارای مجوز هستند که مبتنی بر هیات جذب فعالیت می کنند از طرفی باید بگویم کسانی که قبلا مدرس ما بودند برای انجام مصاحبه دعوت خواهند شد.رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: کسانی که شرایط جذب را نتوانستند پشت سر بگذارند دیگر هیچ گونه همکاری با این دانشگاه ندارند، این در حالی است که اکنون مجموع مدرسان دارای مجوز دانشگاه نزدیک به ۳۰ هزار مدرس است از طرفی باید بگویم کمترین مدرس دارای مجوز ما مربوط به استان خراسان شمالی با ۶۲ مدرس بوده و بیشترین مدرس به استان تهران با هزارو ۱۱۲ مدرس است.وی ادامه داد: وضعیت پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی امسال با رشد خوبی همراه بوده است به طوری که در مهر، آبان و آذر پذیرش دانشجو در دانشگاه نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.دکتر محمد حسین امید افزود: پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی امسال در مقطع کاردانی ۵۲ هزارو ۸۲۷ نفر بوده و در مقطع کارشناسی ۴۶ هزارو ۴۶۱ نفر ثبت نام کرده ایم که در مجموع ۹۹ هزارو ۲۸۸ دانشجو پذیرش شده اند که می توان گفت ۲۴ درصد نسبت به سال ۹۷در پذیرش دانشجو رشد داشته ایم.وی تصریح کرد: امروز ما شاهد افزایش تعداد دانشجو و کاهش سن آنها هستیم همچنین در زمینه اشتغال دانش آموختگان نیز باید بگویم ۹۰ درصد دانشجویان ما دارای شغل در رشته تحصیلی خود هستند البته برای دانشجویان شاغل نیز دوره های کوتاه مدت و تک درس نیز در نظر گرفته ایم در واقع باید اشاره کنم اشتغال دانشجویان ما نسبت به سایر دانشگاه ها بیشتر است.رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اضافه کرد: در حال حاضر این دانشگاه نیازمند هزار و ۷۱۳ مدرس است که در قالب نیروی حق التدریس فعالیت کنند. از طرفی باید بگویم این دانشگاه به هیچ عنوان استخدام ندارد و تنها این نیروها بعد از ارزیابی مجوز تدریس می گیرند البته در این دوره از فراخوان شرط معدل ۱۶ و حداقل سن ۲۸ را در نظر گرفته ایم که در مجموع متقاضیان باید ۲۰ امتیاز در یافت کنند.وی افزود: اگر متقاضیان این دوره از فراخوان کمتر از نیاز ما باشند همه آنها بعد از ارزیابی مجوز، تدریس می گیرند اما اگر بیشتر از نیاز ثبت نام کنند توسط سامانه دانشگاه جامع علمی کاربردی پالایش خواهند شد به این معنی که یک کارگروه تخصصی به ارزیابی متقاضیان می پردازند این در حالی است که نتایج این دوره از فراخوان مدرسان ظرف ۳۲ هفته اعلام می شود به طوری که برای مهرماه سال آینده از مدرسان که مجوز تدریس گرفته اند دعوت به همکاری می شود.

ادامه مطلب
نشست هم اندیشی روسای مراکز علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد با معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امورایثارگران برگزار گردید
نشست هم اندیشی روسای مراکز علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد با معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امورایثارگران برگزار گردید

نشست هم اندیشی روسای مراکز علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد با معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امورایثارگران برگزار گردید

نشست هم اندیشی روسای مراکز علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد با معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امورایثارگران درخصوص دانشجویان شاهد و ایثارگر در تاریخ ۱/۱۰/۹۸ به میزبانی دانشگاه علمی-کاربردی استان کهگیلویه وبویراحمد در سالن کنفرانس دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار گردید. دراین جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، آقای دکتر نوری پورریاست محترم دانشگاه علمی-کاربردی استان کهگیلویه وبویراحمد ضمن خیرمقدم گوئی، گزارشی از وضعیت دانشجویان شاهد و ایثارگر این مرکز آموزشی ارائه نمودند و تاکید بر افزایش بیشتر فعالیتهای فرهنگی بین دانشگاهها،و مطالبات مراکز ، فعال تر کردن دفتر مشاوره و... شدند. سپس آقای امیدیانفررئیس اداره فرهنگی دانشگاه استان گزارش کوتاهی در مورد مسائل فرهنگی دانشگاه و مطالبات مراکز ارائه نمودند و در ادامه روسای مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مهمترین مسائل مالی دانشجویان شاهد در خصوص شهریه، آموزشی، دانشجویان شاهد را بیان نمودند و پس از ارائه دیدگاههای روسای مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ، آقای مهندس بهرامی معاونت محترم فرهنگی بنیاد شهید استان به جمع بندی مطالب پرداختند.

ادامه مطلب